بام تهران

بام تهران در نواحی شمالی شهر در دوره پهلوی ساخته شده و رفته رفته بر امکانات تفریحی و رفاهی آن افزوده شد. این منطقه با وسعت زیاد و مسیر پیاده روی آسفالت به طول 2 کیلومتر، یکی از اصلی ترین تفرجگاههای تهران می باشد. در طول مسیر از نقطه تا ایستگاه اول تله کابین توچال، انواع امکانات رفاهی، هایپرها، مغازه‌ها و انواع رستوران‌های سنتی و فست‌فود وجود دارد. بام تهران در انتهای خیابان ولنجک قرار گرفته است. ولنجک از سمتِ شمال، به منطقه مرتفع توچال می‌رسد و از سمت جنوب به اتوبانِ پارک وی. همچنین ضلع شرقی به رود دره‌ی ولنجک محدود می‌شود و نواحی غربی ولنجک هم به درکه می‌رسد.

Bame Tehran

از جمله تفریحات بام تهران می توان به سینما 5 بعدی، بگ جامپ، بانجی جامپینگ، سنگ نوردی و بسیاری از تفریحات دیگر مانند کافه‌نشینی در محیطی با هوایی تازه اشاره کرد. یکی دیگر از جاذبه های تفریحی بام تهران سورتمه توچال است. این سورتمه در سال 1394 و با سرمایه گذاری شرکت تله کابین توچال، توسط شرکت ویگاند آلمان طراحی و ساخته شده است و از جهت ایمنی و امنیت تضمین شده است. سورتمه ای با 1420 متر طول که عنوان طولانی ترین سورتمه ایران را نیز به خود اختصاص داده است و تا 250 نفر را در هر ساعت می تواند جابه‌جا کند و یکی از مهیج ترین تفریح های منطقه توچال به حساب می آید. از باشگاه‌های معروف بام تهران، باشگاه تیراندازی و همچنین باشگاه و زمین تنیس است.

Bame Tehran

تله‌سیژ بام تهران از اولین ایستگاه شروع می‌شود. به‌طور کلی، این مجموعه شامل تله‌کابین و اسکی می‌شود که در فصل زمستان هم برای شهروندان داخلی و گردشگران خارجی گزینه مناسبی برای تفریح زمستانی است. از جذاب ترین بخش های بام تهران می توان به چشم انداز فوق العاده ای به تمام پایتخت اشاره کرد. منظره بی نظیر شهر که در دامنه کوه تا دشت های اطراف کشیده شده و در روزهایی که هوای تهران تمیز است، با جزئیات فراوان قابل رویت می باشد. سبزی کوه و دره، لطافت هوای اطراف و جویبارهایی که از دل کوه به سمت شهر سرازیر می‌شوند و تنفس در هوای پاک کوهپایه در ارتفاع 1910 متری از سطح دریا، همگی از دلایل ازدحام بازدیدکنندگان این مجموعه می باشند.

Bame Tehran