بهترین ییلاق های ایران

با فرا رسیدن فصل تابستان، گرمای طاقت فرسای هوا از یک طرف و تعطیلی و فراغت افراد از طرف دیگر زمینه را برای سفر به بهترین ییلاق های ایران فراهم می سازد. وجود دریای خزر از یک سو و سایر شرایط طبیعی محیطی از شمت دیگر سبب می شود که سرسبزترین و بهترین ییلاق های ایران در این خطه قرار گرفته باشند. استان‌های گیلان، مازندران و حتی گلستان، به دلیل داشتن طبیعتی بکر و آب و هوایی خنک، هرساله نظر گردشگران و دوستداران طبیعت را به خود جلب می نماید. نتیجتا می‌توان روستاها و ییلاق های شمال را به عنوان پرطرفدارترین مقاصد سفر تابستانی به شمار آورد. در ادامه تعدادی از بهترین ییلاق های ایران را معرفی خواهیم کرد.

بهترین ییلاق های ایران

بهترین ییلاق های ایران

ییلاق اولسبلانگاه

اولسبلانگاه یکی از معروف ترین ییلاق های ماسال، در استان گیلان است. این منطقه از گیلان با طبیعت رویایی خود، از زیباترین ییلاق های ایران محسوب می شود. این ییلاق زیبا در ارتفاع ۱۴۸۹ متری از سطح دریا قرار دارد. کلبه های چوبی رنگی ساخته شده در روستای اولسبلانگاه، منظره ای فوق العاده شبیه به یک تابلوی نقاشی پدید آورده است. در بسیاری از روزها دریایی از ابر این منطقه را فراگرفته و بیش از پیش آن را رویایی جلوه می دهد. تجربه مه و خنکای هوا آرامش را به بازدیدکنندگان از این منطقه هدیه می دهد.

بهترین ییلاق های ایران

بهترین ییلاق های ایران

فیلبند

ییلاق فیلبند با مناظر دیدنی و چشمگیر خود امروزه به یکی از مشهورترین مناطق توریستی تبدیل شده است. علاوه بر فیلبند، مسیر دسترسی به آن نیز زیبا و خارق العاده است. ییلاق فیلبند لقب بام مازندران را به خود نسبت داده و به همین سبب، در ارتفاع بسیار بالایی از رشته کوه های البرز قرار گرفته است. در میان انبوهی از روستاها و ییلاق های ایران، روستای ببلاقی فیلبند، جزو پر بازدید ترین آن ها می باشد. یکی از مهم ترین ویژگی های این روستا که آن را متمایز و شگفت انگیز نموده،  پدیده اقیانوس ابر می باشد.

ییلاق سی دشت

ییلاق زیبای سی دشت در شهرستان رستم آباد استان گیلان واقع شده است. این ییلاق، دارای مناظر بسیار زیبا و دیدنی می باشد که آن را به یکی از برترین جاذبه های دیدنی گیلان بدل نموده است. این ییلاق دارای مراتع سرسبز و انبوهی از جنگل می باشد که سبب شده است تا چشم اندازی بی نظیر و زیبا تمامی محیط اطراف را در بر گیرد.

بهترین ییلاق های ایران

بهترین ییلاق های ایران

ییلاق آق اولر

آق اولر یکی از وسیع ترین پهنه های ییلاقی ایران در تالش است. یکی از مهم ترین ویژگی هایی که در خصوص ییلاق آق اولر وجود دارد، قدمت تاریخی آن است. در واقع، وسعت این ییلاق های ایران، به قدری زیاد می باشد که بسیاری از باستان شناسان، تا سال ها به بررسی این مناطق کردند. و در نهایت، مشخص نمودند که در این منطقه، آثاری از زندگی در 3500 سال پیش وجود داشت.

بهترین ییلاق های ایران

بهترین ییلاق های ایران

ییلاق سوباتان

منطقه ییلاقی سوباتان در نزدیکی شهرستان تالش قرار دارد. این ییلاق شامل مجموعه ای بی بدیل از آبشارها، دشت ها، جنگل های وسیع و رودخانه است. ییلاق سوباتان در هر فصل رنگ و لعاب خیره کننده ای به خود می گیرد و رفت و آمد بسیاری دارد.

بهترین ییلاق های ایران

بهترین ییلاق های ایران

دهکده گردشگری زراس

زراس یکی از خاص ترین و زیباترین مقاصد گردشگری استان خوزستان است. این دهکده توریستی که یکی از زیباترین ییلاق های ایران می باشد، در نزدیکی استان چهار محال و بختیاری قرار گرفته است. تسهیلات رفاهی، اداری و تفریحی مختلفی در این دهکده توریستی گنجانده شده است. در این منطقه ییلاقی زیبا، رودخانه و دریاچه ای وجود دارد که تجربه بازدیدی فوق العاده را به ارمغان می آورد.