سفر به طبیعت بکر شمال کشور

در این مقاله قصد داریم راجع به طبیعت بکر شمال کشور صحبت کنیم. بدیهی است منظور نظر ما در این مقاله مناطقی است که کمتر مورد بازدید قرار گرفته و به علت هجوم مسافران و برخورد نادرست با محیط زیست، طبیعت بکرش مورد آسیب قرار نگرفته است. پس برای شناخت و سفر به این مناطق یعنی، طبیعت بکر شمال با ما همراه باشید.

خیلی وقت‌ها شده است که حتما از شلوغی و ترافیک شهرهای بزرگ خسته شده‌اید و به دنبال جایی برای تمدد اعصاب و البته به دور از هر گونه شلوغی هستید. در این صورت پیشنهاد ما به شما طبیعت بکر شمال است. شمال کشور دارای جذابیت‌های بصری زیادی است. با این حال مناطق بکر آن از زیبایی دو چندانی برخوردار است.

 

معرفی طبیعت بکر شمال کشور

در این قسمت به معرفی مختصر طبیعت بکر شمال کشور خواهیم پرداخت. منظور ما نیز از شمال کشور استان‌های مازندران، گلستان و گیلان می‌باشد. از جمله این مناطق می‌توان موارد زیر را نام برد:

  • هزار جریب: کوه‌های هزار جریب حد فاصل شهرهای بهشهر، نکا، ساری و سوادکوه می‌باشد و به طور دقیق‌تر زیر مجموعه گردشگری بهشهر به حساب می‌آید. به طور کلی منطقه هزار جریب از دو قسمت دودانگه و چهاردانگه تشکیل شده است. ویژگی بارز این منطقه که علاقه زیاد مسافران به خصوص دوستداران محیط زیست را برانگیخته، منطقه شکار ممنوع هزار جریب می‌باشد.
طبیعت شمال

سفر به طبیعت بکر شمال کشور

  • روستای داماش: حتما شما هم اسم چشمه معروف داماش را شنیده‌اید، این روستا در کنار این چشمه زیبا قرار گرفته است. به طور دقیق‌تر این روستا در محدوده حفاظت شده سیه رود واقع شده است. آب چشمه نیز به صورت آب معدنی ارائه می‌شود که بسیار گوارا و زلال می‎‌باشد. علاوه بر چشمه داماش، گلهای سوسن چلچراغ که گونه‌ای نادر از گل می‌باشد، در این منطقه به وفور یافت می‌شود. این گل‌ها در ارتفاعات 2000 متری رودبار در فصل بهار و تابستان در این منطقه به وفور یافت می‌شوند. این گل‌ها در هیچ جای دیگری از ایران وجود ندارند.
طبیعت شمال

سفر به طبیعت بکر شمال کشور

  • روستای دیلمان: این روستا که به بهشت کوچک گیلان معروف است، یکی از بکرترین و خاص‌ترین و البته ناب‌ترین ییلاق کشور است. با ورود به دیلمان دقیقا یاد تابلوهای نقاشی خوش آب و رنگ میفتید که دوست ندارید لحظه‌ای از آن جدا شوید. همچنین این روستا دارای جاده جنگلی بسیار زیبا نیز می‌باشد.
طبیعت شمال

سفر به طبیعت بکر شمال کشور