سفر در فصل بهار

فصل بهار در ایران، پر از شگفتی و اتفاقات غیر منتظره است. ایران یکی از کشورهای چهارفصل دنیاست و تنوع گردشگری بسیار چشمگیری دارد. در این فصل در حالیکه ممکن است نواحی شمالی ایران درگیر برف و باران باشند؛ بخش های جنوبی ایران هوایی معتدل و شرجی را تجربه می کنند. اوایل سال در استان های مرکزی ایران نظیر یزد، اصفهان، فارس، خراسان رضوی، کرمان، سمنان ایده‌آل ترین شرایط آب و هوایی حاکم می شود. سفر به این شهرها و بازدید از ابنیه تاریخی کهن و لطیف آن ها یکی از بهترین گزینه هاست.

"سفر

اوایل بهار، موقعیتی ایده آل فراهم می شود تا علاقمندان بتوانند به استان های جنوبی سفر کرده و عجایب بی مثال آن را دریابند. استان سیستان و بلوچستان و منطقه آزاد چابهار، استان هرمزگان با جزایر فوق بکرش نظیر کیش، قشم، هنگام، هندورابی، لاوان و شهر بندرعباس، استان بوشهر با سواحل دیدنی اش به خلیج فارس و استان خوزستان با شهرهای دیدنی نظیر اهواز، آبادان و دزفول از بهترین مقاصد توریستی جنوب ایران در بهار به شمار می روند. از جمله تفریحات جزیره کیش می توان به تفریحات آبی، کارتینگ، بازدید از دلفیناروم و مراکز خرید و جاذبه های طبیعی چون جزیره هندورابی اشاره کرد.

بهشت اردیبهشت در دشت دریاسر

دشت دریاسر در نزدیکی تنکابن، یکی از زیباترین و خیره کننده ترین مقاصد طبیعی در فصل بهار است. در بطن این دشت، ده چشمه وجود دارد. یکی از دلایل عمده سرسبزی دشت دریاسر، وجود همین چشمه هاست. سفر به این منطقه در فصول پربارش توصیه می شود. چرا که زمین مرطوب و سرسبز شده و گل های زرد سراسر این منطقه را مزین می کنند.

"سفر

محلات؛ هلند ایران

پایتخت گل ایران، شهرستان محلات است. از دیرباز نام این شهر با گل عجین شده است. یک دهکده گل در این شهرستان وجود دارد که سرشار از گیاهانی چون کاکتوس ها، گل و گیاهان خانگی و گیاهان زینتی می باشد. علاوه بر زیبایی و شکوه رویش گل ها در فصل بهار، غارهای دیدنی اطراف محلات نیز مقصدی مناسب برای غارنوردی است و این منطقه را یک مقصد ایده آل برای سفر می نماید.

"سفر

چشمه های آب گرم سرعین

شهرستان سرعین در استان اردبیل قرار دارد. سرعین شهرت خود را مدیون چشمه های آب گرم طبیعی و درمانگر خود می باشد. به دلیل نزدیکی بودن آن به کوه سبلان، مناظر زیبا و چشمگیری در فصل بهار از دامنه های این کوه مرتفع هویداست.

"سفر

اردیبهشت، ماه شیراز

باغ های زیبا و تاریخی شیراز با تنوع گیاهی، تجربه ای دلچسب را در فصل بهار به ارمغان می آورد. اردیبهشت، زمان رویش شکوفه های بهار نارنج است. عطر درختان نارنج، کوچه و خیابان ها را پر می کند. تلفیق جاذبه های بی نظیر تاریخی، طبیعی و تفریحی به همراه تنفس بهار نارنج تجربه‌ یک سفر بهاری تمام و کمال است.

"سفر

طبیعت غرب ایران

استان های غربی ایران، مظاهر بی بدیل جلوه گری طبیعت در فصل بهار به شمار می روند. این خطه سرشار از جاذبه های دیدنی و وصف ناپذیری می باشد. همچون آبشارها، دریاچه ها، تنگه ها و رودخانه ها که پوشش گیاهی و جانوری منحصر بفرد خود را دارند. این بخش برخلاف خطه‌ی شمالی و جنوبی، از آب و هوای با الگوی نسبتا پایدار برخوردار است.  سفر به این منطقه در فصل بهار، غافل گیری های کمتری از نظر شرایط اقلیمی دارد.

"سفر

کویرهای ایران

تا اواخر اردیبهشت، کویرهای ایران با ویژگی های منحصر به فرد خود، تجربه ای مثال زدنی را برای شما به ارمغان می آورند. تفریحات کویری مانند شترسواری، آفرود، سیاحت آسمان و تپه نوردی، از جمله مفرح ترین بخش سفر به این نواحی بیابانی در فصل بهار به شمار می رود.

"سفر