عکس های برگزیده خانه های تاریخی کاشان

خانه های تاریخی کاشان

در این مطلب، عکس های برگزیده از خانه های تاریخی کاشان که طی برگزاری مسابقه در اینستاگرام با آرای کاربران انتخاب شده اند، معرفی خواهد شد. کاشان، شهر تاریخی گل و گلاب، از جمله مقاصد نمایش اوج اعتلای هنر و معماری سنتی ایران است.در ادامه تعدادی از خانه های تاریخی به اختصار معرفی شده و عکس های برگزیده نمایش داده خواهد شد.

خانه طباطبایی ها

چنان که از نام این عمارت با شکوه بر می آید، این بنای زیبا متعلق به خانواده اصیل طباطبایی ها در کاشان می باشد. تلالو نور در ارسی های شاه نشین، تزئینات مقرنس و گچبری های بی نظیر، بدان زیبایی و شکوه خاصی بخشیده اند. اتاق ‌های زمستانه و تابستانه در خانه‌ طباطبایی ها قسمت مهمی از خانه است. این اتاق‌ها که مطابق شرایط اقلیمی گرم و سرد شهر کاشان پدید آمده است.

خانه بروجردی ها

خانه‌ بروجردی‌‌ها عمارتی با پیشینه تاریخی متفاوت و جذاب از زیباترین خانه‌های ایران است. این خانه به سبب نسبت خویشاوندی و قرابت مکانی، شباهت هایی با خانه طباطبایی ها دارد. حاج سیدحسن نطنزی کاشانی‌ الاصل صاحب این خانه است. او به واسطه مراودات تجاری بسیارش با تاجران شهر بروجرد به نام بروجردی شناخته شد. حاج سید حسن پیش از ساخت این بنا شیفته دختر تاجر معروف، جعفر طباطبایی می‌شود. جعفر طباطبایی برای رضایت به این وصلت، با وی شرط ساخت خانه ‌ای در منزلت و کسوت دختر خود می کند.

خانه عباسیان

خانه عباسیان نیز یکی دیگر از بناهای زیبای کاشان در محله سلطان امیر احمد است. این خانه متعلق به تاجر بزرگ کاشی، حاج محمد ‌ابراهیم بوده است. قدمت ساخت آن به دوران قاجار برمی‌گردد که درطی صرف 20 سال تلاش و هنر در مساحت 5000 متر مربع ساخته شد.

از دیگر خانه های بی نظیر و تاریخی کاشان می توان به موارد بسیاری چون خانه عامری ها، خانه تاج، خانه مرشدی، منوچهری و … اشاره کرد.

عکس های برگزیده خانه های تاریخی کاشان

در ادامه تعدادی از برترین آثار ارسالی کاربران برای مسابقه عکس اینستاگرام را مشاهده خواهیم کرد. زیبایی و ظرافت معماری و تزئینات این خانه ها در آثار پیش رو مشهود است. برای اطلاع از فراخوان های عکاسی و بازنشر آثار خود، صفحه آیتوریسما را در اینستاگرام دنبال فرمایید.

صفحه اینستاگرام: @itourisma

 

"<yoastmark

عکاس: photo_armin93@

 

"<yoastmark

عکاس: karbasi_ahmad@

 

"<yoastmark

عکاس: amir___abbas@

 

"<yoastmark

عکاس: @safoura.asghari

 

"<yoastmark

عکاس: @m.farahbakhshpic

 

"<yoastmark

عکاس: @peggy_photographyy

 

"<yoastmark

عکاس: @parsa.s_photography

 

"<yoastmark

عکاس: @maziyarpanahi

 

"<yoastmark

عکاس: @abrangart1