فراخوان مسابقه عکس خانه های تاریخی کاشان

فراخوان مسابقه این هفته به خانه های تاریخی و دیدنی شهرستان کاشان در استان اصفهان اختصاص دارد. مجموعه آیتوریسما در راستای به نمایش گذاشتن آثار عکاسان و معرفی این خانه های تاریخی، اقدام به برگزاری مسابقه عکاسی نموده است. این مسابقه عکس از طریق فراخوان آن در اینستاگرام آیتوریسما انجام خواهد شد و مشارکت در آن برای عموم کاربران آزاد است.

خانه های تاریخی کاشان

شهرستان کاشان، یکی از معروف ترین و مهمترین شهرها در استان اصفهان می باشد. این شهر در میان کوه های کرکس و کویر مرکزی ایران قرار گرفته است و حدود ۱۶۰۰ متر از سطح دریا ارتفاع دارد. کاشان از لحاظ پوشش گیاهی بیشتر فقیر است و در آن بوته و درختچه ها کم و بیش یافت می شوند. کاشان دارای معماری فوق العاده و خانه های تاریخی بسیاری است که به هنرمندانه ترین شکل ممکن ساخته شده اند. این خانه ها نمایانگر معماری بی نظیر و پر ارزش ایرانی هستند که در گذر زمان و تغییر کالبد شهر، هویت و رنگ و بوی تاریخی خودشان را حفظ کرده اند. در ادامه به برخی از این شاهکاراهای هنر و معماری اشاره خواهیم کرد.

از معروف ترین خانه های تاریخی کاشان قطعا خانه طباطبایی ها است که نزدیک به دو قرن از زمان ساخت آن می گذرد. تزئینات مجلل و با شکوه، زیبایی این عمارت را دو چندان نموده است.

خانه زیبای بروجردی ها نیز مانند خانه طباطبایی‌ها در محله سلطان امیر احمد واقع شده است. قدمت ساخت این خانه تاریخی به دوران قاجار باز می گردد. از نظر معماری، خانه بروجردی‌‌ها شباهت بسیار زیادی به خانه طباطبایی‌ها دارد.

خانه عامری ها از زیباترین و بزرگترین عمارت های کاشان است. این عمارت دارای حدودا ۸۰ اتاق، ۷ حیاط و بلندترین بادگیر نسبت به دیگر خانه های کاشان می باشد. از دیگر خانه های شاهکار کاشان می توان از خانه های راهب، منوچهری، عباسیان، رئیسیان و … یاد کرد.

 

 

"فراخوان