فراخوان مسابقه عکس کوه دماوند

در اولین فراخوان مسابقه عکس برگزار شده سال 1400، به سراغ کوه دماوند، نماد صلابت و استقامت ایران می رویم. مجموعه آیتوریسما برای به نمایش گذاشتن آثار عکاسان و معرفی مناظر کوه دماوند، اقدام به برگزاری مسابقه عکاسی نموده است. این مسابقه عکس از طریق فراخوان آن در اینستاگرام آیتوریسما انجام خواهد شد و مشارکت در آن برای عموم کاربران آزاد است. جهت اطلاع از برگزاری مسابقه عکس و رویدادهای مرتبط، به صفحه اینستاگرام آیتوریسما مراجعه نمایید.

کوه دماوند

قله دماوند در جبهه جنوبی دریای مازندران، و در بخش مرکزی رشته کوه البرز واقع شده است. قله دماوند به عنوان بلندترین قله آتشفشانی قاره آسیا شناخته می شود. دماوند دارای ارتفاعی برابر با ۵ هزار متر است که همین مورد باعث رسیدن دمای قله دماوند در تابستان ها به صفر درجه و در زمستان ها به ۶۰ درجه زیر صفر است. به سبب ارتفاع آن، در روزهای آفتابی و صاف می توانید از شهرهای تهران، ورامین، قم و دریای مازندران این قله با شکوه را مشاهده کنید.

دماوند به عنوان یکی از نمادهای ملی ایران از گذشته تاکنون،‌ جایگاهی ویژه در بین مردم ایران داشته است. به طوری که نام این کوه باصلابت در داستان های اساطیری زیادی بکار رفته است؛ مانند داستان ضحاک که در این کوه شکنجه شده است. همچنین در سال های اخیر، عکس این کوه زیبا بر رو یا پشت اسکناس ‌های رسمی به چاپ رسیده است. با این وجود نام دماوند همواره نماد مقاومت و پایداری بوده و خواهد بود، همچنین شاعران زیادی مانند فردوسی، ملک الشعرای بهار، اخوان ثالث و… در این زمینه سروده هایی دارند.

در ادامه می توانید جهت شرکت در مسابقه عکس و یا نظرسنجی آثار، به اینستاگرام آیتوریسما مراجعه نمایید. لازم به ذکر است که نتایج مسابقه در شبکه های اجتماعی و وب سایت منتشر خواهند شد.

 

 

فراخوان مسابقه عکس کوه دماوند

فراخوان مسابقه عکس کوه دماوند