فراخوان مسابقه عکس کویر های ایران

مسابقه عکس کویر های ایران، این جاذبه های طبیعی حیرت انگیز، در طی این هفته در صفحه رسمی آیتوریسما در پنل اینستاگرام برگزار خواهد شد. علاقمندان برای شرکت در این مسابقه می توانند آثار خود را از کویر های ایران از طریق دایرکت برای ما ارسال نمایند. روند مسابقه بدین صورت است که ظرف 48 ساعت پس از اعلام فراخوان مسابقه عکس کویر های ایران، آثار افراد دریافت شده و به اشتراک گذاشته می شود. پس از پایان مهلت نظرسنجی، تعداد 10 اثر از آثاری که بیشترین آرای مثبت کاربران را به خود اختصاص داده باشند، بعنوان منتخب مسابقه عکس در وب سایت آیتوریسما معرفی خواهند شد. شرکت در این مسابقه و نظرسنجی برای عموم آزاد بوده و محدودیتی ندارد. جهت اطلاع از برنامه های متنوع برگزار شده توسط آیتوریسما، به صفحه اینستاگرام ما بپیوندید.

اینستاگرام آیتوریسما: @itourisma

کویر های ایران

کشور ایران به‌ دلیل قرار گیری در موقعیت جغرافیایی خاص خود، دارای پهنه های وسیع کویری می باشد. کویر های ایران که به نوبه خود منحصربفرد و دیدنی می باشند، سالیانه بازدیدکنندگان بسیاری را به خود جلب می کنند. کویرهای ایران از مقاصد پرطرف‌دار در میان گردشگران داخلی و خارجی هستند. بهترین زمان برای سفر به کویرهای ایران، نیمه دوم سال در فصل‌های پاییز و زمستان است. بخش زیادی از مساحت کشور را بیابان‌های دشت کویر و کویر لوت در مرکز و جنوب شرقی کشور پوشانده‌اند. بهترین کویرهای ایران در دل این بیابان‌های بزرگ قرار دارند.

بهترین کویر های ایران در استان‌های خراسان جنوبی، اصفهان، کرمان، یزد و سمنان قرار دارند. هرکدام از کویر های قرار گرفته در دشت کویر و بیابان لوت جاذبه‌ها و زیبایی منحصربه‌فرد خود را دارند. از جمله تفریحات کویری می توان به شترسواری، عکاسی، رصد ستارگان، رمل نوردی و … اشاره کرد. در کمپ های گردشگری، امکانات اقامتی و رفاهی نیز جهت آسایش بازدیدکنندگان فراهم شده است. از مشهورترین کویرهای ایران می توان به کویرهای مرنجاب، کاراکال، مصر، ورزنه، ابوزیدآباد، شهداد و … اشاره کرد.

 

 

مسابقه عکس کویرهای ایران

مسابقه عکس کویرهای ایران