فراخوان چالش عکاسی مسجد نصیرالملک

چالش عکاسی مسجد نصیرالملک موضوع مسابقه عکس این هفته آیتوریسما،خواهد بود که در پنل اینستاگرام برگزار می شود. مجموعه آیتوریسما در راستای نمایش آثار عکاسان، اقدام به برگزاری چالش عکاسی مسجد نصیرالملک نموده است. این چالش عکس از طریق فراخوان آن در اینستاگرام آیتوریسما انجام خواهد شد. مشارکت در این چالش برای عموم کاربران شبکه اینستاگرام آزاد است. جهت اطلاع از برگزاری چالش های عکس و رویدادهای مرتبط، به صفحه اینستاگرام آیتوریسما مراجعه نمایید.

مسجد نصیرالملک

مسجد نصیرالملک شیراز، در یکی از محله های قدیمی واقع شده است. این مسجد زیبا همچنین به نام مسجد صورتی نیز شناخته می شود. مسجد نصیرالملک کلکسیونی از هنرهای ناب ایرانیان را در معماری منحصربفرد خود جای داده است. از طراحی بیرونی و داخلی استادانه آن گرفته تا مقرنس کاری ها و کاشی کاری های پیچیده و هنرمندانه آن، همگی فاخر و ارزشمند می باشند. نصیرالملک لقب میرزا حسن علی خان، حاکم فارس، بوده که دستور ساخت مسجد را داده است. مردم او را به‌عنوان حاکمی عادل می‌شناختند که بخش زیادی از املاکش را به خیریه اختصاص داد. نوادگان نصیرالملک هم درآمد امروز این مسجد را برای امور خیریه هزینه می‌کنند.

مسجد نصیرالملک دارای صحن وسیعی است که در سمت شمال مسجد قرار دارد. این مجموعه ارزشمند چندین بخش مختلف شامل دو ایوان شمالی و جنوبی تشکیل شده است. ایوان شمالی آن از نظر زیبایی و طراحی بسیار شکیل تر و جذاب از ایوان جنوبی کار شده و ایوان جنوبی صرفا برای قرینه سازی طراحی شده است. در ایوان شمالی این مسجد دو شبستان مختلف شرقی و غربی احداث گردیده که هر کدام با کاربردی متفاوت در فاصله نسبتا کمی از یکدیگر قرار گرفته اند. شبستان غربی و شرقی این بنا به زیبایی و به شکلی منحصربفرد طراحی گشته اند و با تزئینات بی شمار خود، اوج هنر معماری کشورمان را به خوبی به نمایش گذاشته اند.

 

فراخوان چالش مسجد نصیرالملک

فراخوان چالش مسجد نصیرالملک