فراخوان چالش عکس دریاچه ارومیه

چالش عکس دریاچه ارومیه، از دریاچه های وسیع و کم عمق زمین، در طی روزهای جاری در استوری اینستاگرام آیتوریسما در حال برگزاری می باشد. هنرمندانی که قصد شرکت در این چالش را دارند می بایست ظرف مدت 48 ساعت پس از اعلام فراخوان، آثار خود را از طریق دایرکت ارسال فرمایند. ظی این مدت زمان، عکس های دریافت شده در قالب استوری به نظرسنجی گذاشته می شود. پس از پایان مهلت نظرسنجی، برترین آثار بر اساس آرای کاربران به همراه مشخصات صاحبین آن در وب سایت آیتوریسما معرفی خواهند شد. مشارکت در این چالش و نظرسنجی آثار برای تمامی کاربران آزاد است. جهت اطلاع از برنامه های مختلف آیتوریسما، وب سایت و صفحه رسمی ما را در پنل اینستاگرام دنبال فرمایید.

اینستاگرام آیتوریسما: @itourisma

دریاچه ارومیه

دریاچه ارومیه با وسعت 5200 کیلومتر مربع، جزء دریاچه های وسیع می باشد و اشباع از نمک است. این منطقه به لحاظ شرایط اقلیمی، دارای زمستان های سرد و تابستان های به نسبت معتدل است. رودخانه هایی نظیر زرینه رود و سیمینه رود، بارش های بر سطح دریاچه و ورود جریان های آب زیرزمینی را میتوان از منابع تغذیه کننده آب دریاچه ارومیه برشمرد. باتوجه به برداشت گسترده از آب های زیرزمینی، سهم جریانات زیرزمینی در تغذیه دریاچه به سرعت کاهش یافته است. آب شیرینی که از رودخانه ها و جریانات سیلابی به دریاچه می ریزد نقش بسزایی در بهبود کیفیت آب دریاچه ایفا می کند. بدنه آبی دریاچه نسبتاً کم عمق است. طول دریاچه از 130 تا 145 کیلومتر متفاوت بوده و حداکثر عرض آن به 58 کیلومتر می رسد.

دریاچه ارومیه بزرگ‌ترین دریاچه داخلی ایران، بزرگ‌ترین دریاچه آب شور خاورمیانه و ششمین دریاچه بزرگ آب شور در دنیا است. از گذشته تا کنون، دریاچه ارومیه یکی از مقاصد گردشگری محبوب استان آذربایجان غربی بوده و هر ساله در فصول مختلف پذیرای بازدیدکنندگان بسیاری قرار می‌گیرد.

 

چالش عکس دریاچه ارومیه

چالش عکس دریاچه ارومیه