فراخوان چالش عکس ساحل دریای جنوب

موضوع مسابقه عکس این هفته آیتوریسما،ساحل دریای جنوب خواهد بود که در پنل اینستاگرام برگزار خواهد شد. مجموعه آیتوریسما در راستای نمایش آثار عکاسان، اقدام به برگزاری چالش عکس ساحل دریای جنوب نموده است. این چالش عکس از طریق فراخوان آن در اینستاگرام آیتوریسما انجام خواهد شد. مشارکت در این چالش برای عموم کاربران شبکه اینستاگرام آزاد است. جهت اطلاع از برگزاری چالش های عکس و رویدادهای مرتبط، به صفحه اینستاگرام آیتوریسما مراجعه نمایید.

ساحل دریای جنوب

پهنه های آبی وسیعی کشور ایران را از شمال و جنوب احاطه نموده اند. در شمال دریای خزر و در جنوب ایران، دریای عمان و خلیج فارس مناظری خیره کننده آفریده اند. هم جواری در کنار سواحل بی کران آب، سبب ایجاد سواحل بکر و تفریحی متعددی شده است که سالانه گردشگران و بازدیدکنندگان بسیاری را به خود جلب می کنند. علاوه بر آن، زیباترین و مهمترین تنگه ها و جزایر دیدنی با ویژگی های خارق العاده و گاهی عجیب نیز در دل این منطقه قرار گرفته است. برخی از مشهورترین سواحل آن را در ادامه معرفی خواهیم نمود.

ساحل جزیره هرمز با رنگ سرخ آن، یکی از اولین سواحلی است که به خاطر رنگ خاص آن در ذهن تداعی می شود. مرجان های ساحلی جزیره کیش در کنار تفریحات متنوعی که برای بازدیدکنندگان ایجاد شده است، تجربه ای هیجان انگیز در کنار دریای جنوب محسوب می شود. یکی از سواحل منحصر بفرد دریای جنوب، ساحل درک می باشد. ساحل درک منطقه ای است که دریا و کویر با یکدیگر تلاقی دارند. تنها نمونه های معدودی از چنین پدیده ای در سراسر دنیا وجود دارد. سر تا سر پهنه ساحلی حاشیه  دریای عمان و خلیج فارس را نقاط بکر و زیبا مانند ساحل درخشان فیتوپلانکتون ها، ساحل مکسر، ساحل نقره ای جزیره هنگام و … تشکیل داده است.

 

چالش عکس ساحل دریای جنوب

چالش عکس ساحل دریای جنوب