نتایج چالش عکس آبشار بیشه

نتایج چالش عکس آبشار بیشه، واقع در شهرستان دورود استان لرستان، در خلال برگزاری نظرسنجی در صفحه اینستاگرام آیتوریسما، در این پست معرفی خواهند شد. طی برگزاری چالش، آثار ارسالی از نقطه نظر مخاطبان مورد سنجش قرار گرفتند. در ادامه پس از مرور مطلبی درباره این آبشار زیبا، به معرفی آثار منتخب خواهیم پرداخت.

معرفی آبشار

آبشار بیشه در کوه های زاگرس که به آلپ ایران معروف است قرار دارد. این آبشار با شکوه در سال 1387توسط سازمان میراث فرهنگی در لیست میراث طبیعی ایران قرار گرفت و رتبه ی چهل و هشتمین اثر ملی را به خود اختصاص داد. این آبشاردر استان لرستان در فاصله 65 کیلومتری خرم آباد در 30کیلومتری جنوب شرقی شهرستان دورود در بخش پاپی در شهر سپید دشت در روستای بیشه واقع شده است. روستای بیشه از دیگر زیبایی های این منطقه به شمار می رود. جهت رفاه حال بازدیدکنندگان خط ریلی در شهرستان دورود تعبیه شده است که از میان ارتفاعات زاگرس می گذرد و به محل مورد نظر می رسد.

اوج زیبایی این آبشار در فصل بهار و تابستان است. این طبیعت بکر و منحصر به فرد به دلیل درختان فراوان و چشمه ی آب دائمی، زیستگاه گونه ای از حیوانات و پرندگان شده است. اگرچه در ظاهر به شکل یک جنگل است اما از محیطی آرام و دلنشین برخوردار می باشد. منبع تامین آب  این آبشار زیبا چشمه های متععد اطراف آن است. این جاذبه دیدنی، 48 متر ارتفاع دارد و عرض تاج آن 20 متر است. آب آبشار پس از ریزش و طی 10 متر، به رودخانه سزار می رسد. این آبشار یکی از شعبه های تامین رودخانه سزار که به آب دز ملقب است می باشد رودخانه سزار به دلیل پرآب بودن در تمام فصول محل زندگی آبزیانی شده است که از نظر اکولوژیک از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

عکس های برگزیده آبشار بیشه

 

"<yoastmark

عکاس: arash.radmaneshhh@

 

"<yoastmark

عکاس: range.tabiat@

 

"<yoastmark

عکاس: babak_rahmani72@