نتایج چالش عکس دریاچه چیتگر

نتایج چالش عکس دریاچه چیتگر، طی نظرسنجی از کاربران پنل اجتماعی اینستاگرام طی هفته اخیر، در ادامه مطلب آورده شده است. این آثار توسط عکاسان و ایرانگردان علاقمند، جهت شرکت در چالش، با ما به اشتراک گذاشته شد. چالش های عکاسی بصورت هفتگی در صفحه اینستاگرام آیتوریسما در جریان است و شرکت در آن برای عموم کاربران آزاد می باشد. هدف از برگزاری چالش عکس دریاچه چیتگر، شناخت هرچه بیشتر و تمام تر جنبه های بصری این مرکز تفریحی بزرگ است. در ادامه پس از ارائه مطالبی جهت شناخت دریاچه چیتگر، به نمایش نتایج چالش عکس پرداخته خواهد شد.

دریاچه چیتگر

دریاچه چیتگر، یک دریاچه مصنوعی است که در محدوده شهرداری منطقه 22 تهران ساخته شده است. مساحت دریاچه چیتگر (خلیج فارس) ۱۳۰ هکتار است. در مجاورت آن ۱۲۰ هکتار مجموعه تفریحی نیز در پهنه خشکی ایجاد شده است. حدود ۸۰ درصد از آب این دریاچه از محل آب رودخانه کن و مابقی از روان آب های حوزه میانی و سطحی منطقه تأمین می شود. مجموعه تفریحی توریستی دریاچه چیتگر دارای ۳ جزیره است. این جزایر با نامهای شهدای تنب کوچک، شهدای تنب بزرگ و شهدای ابوموسی با عملکردهای فرهنگی، مذهبی، تفریحی، پذیرایی و هنری ایجاد شده اند.

با ساخت دریاچه چیتگر ، پرندگان مهاجری که همه ساله از اروپای شرقی و شمال سیبری به ایران آمده و راهی تالاب‌ های فارس و خوزستان بودند، در دریاچه چیتگر ماندگار شدند. پیست دوچرخه سواری و سرزمین بازی نیز از جمله خدمات مجموعه دریاچه چیتگر می باشد. پارک جنگلی چیتگر از پارک‌های جنگلی غرب تهران است. با ۹۵۰ هکتار زمین پر درخت یکی از بزرگترین بوستان‌های جنگلی استان تهران به شمار می رود. پارک جنگلی چیتگر دارای مسیرهای دوچرخه سواری کوهستان، استقامت، سرعت و مسیر دوچرخه سواری اختصاصی بانوان است. می توان با دوچرخه شخصی یا دوچرخه‌های موجود در پارک در آن به ورزش پرداخت. اختلاف ارتفاع بین بلندترین و کوتاه ترین نقطه پارک جنگلی چیتگر ۸۸ متر است.

 

نتایج چالش عکس

 

دریاچه چیتگر

دریاچه چیتگر

عکاس: fa.ra.ra.ma@

 

دریاچه چیتگر

دریاچه چیتگر

عکاس: maryam_isazadeh7@

 

دریاچه چیتگر

دریاچه چیتگر

عکاس: @olympicstars_Academy

 

دریاچه چیتگر

دریاچه چیتگر

عکاس: fa.ra.ra.ma@

 

دریاچه چیتگر

دریاچه چیتگر

عکاس: @khojasteh_Photography