نتایج چالش عکس قلعه رودخان

نتایج چالش عکس قلعه رودخان، در خلال نظرسنجی از کاربران شبکه اجتماعی اینستاگرام طی هفته اخیر، در ادامه مطلب به نمایش گذاشته شده است. این آثار توسط عکاسان و ایرانگردان علاقمند، جهت شرکت در چالش، با ما به اشتراک گذاشته شد. چالش های عکاسی بصورت هفتگی در صفحه اینستاگرام آیتوریسما در جریان است و شرکت در آن برای عموم کاربران آزاد می باشد. هدف از برگزاری چالش قلعه رودخان، شناخت هرچه بیشتر و تمام تر جنبه های بصری این جاذبه طبیعی می باشد. در ادامه پس از مطالعه نکاتی کوتاه در رابطه با قلعه رودخان، به نمایش نتایج چالش عکس پرداخته خواهد شد.

قلعه رودخان

دژ مستحکمی به نام قلعه رودخان در استان گیلان، واقع در خطه شمالی ایران، اختصاص داده است. در خلال این چالش که در شبکه احتماعی اینستاگرام برگزار خواهد شد، تصاویری منحصر بفرد از قلعه رودخان را به تماشا خواهیم نشست. جنبه های متنوع و مختلف دیدنی این قلعه تاریخی در آثار ارسالی کاربران شرکت کننده مشهود می باشد. این قلعه تاریخی از جمله بناهاب به جای مانده از دوران سلجوقیان در خطه شمالی ایران است. قلعه رودخان در مجاورت رودخانه ای به همین نام واقع شده است.

کتیبه‌ ورودی قلعه امروزه در موزه‌ گنجینه‌ شهر رشت نگهداری می‌شود. روی این کتیبه درج شده که قلعه در سال 918 تا 921 قمری برای سلطان حسام‌ الدین تجدید شده‌ است. در زبان بومی تالشی نام این دژ “قلعه رخون” می‌باشد. نام “قلعه رودخان”، معادل فارسی اسم بومی آن می باشد. وجه تسمیه این دژ بدلیل مجاورت در کنار رودخانه‌ رخون می باشد. مطالب و عکس های بیشتری در مورد قلعه ها را می توانید در کتاب الکترونیکی قلعه های ایران آیتوریسما مطالعه فرمایید.

نتایج چالش عکس قلعه رودخان

 

قلعه رودخان

قلعه رودخان

عکاس: @kably_mahmood

 

قلعه رودخان

قلعه رودخان

عکاس: @parichak__photo

 

قلعه رودخان

قلعه رودخان

عکاس: @_hossein_kh_78_

 

قلعه رودخان

قلعه رودخان

عکاس: @m.sh2104

 

قلعه رودخان

قلعه رودخان