نتایج چالش عکس ماسال

نتایج چالش عکس منطقه زیبای ماسال در شمال ایران، که در خلال این هفته در صفحه اینستاگرام آیتوریسما برگزار شد، در ادامه این پست به نمایش گذاشته شده است. ماسال یکی از مناطق زیبا و سرسبز در استان گیلان است. چالش های عکاسی بصورت هفتگی در پیج آیتوریسما برگزار می شود و  علاقمندان تصاویر خود را از طریق دایرکت ارسال می نمایند. پس از دریافت آثار، عکس ها از طریق استوری به نظرسنجی عموم کاربران گذاشته می شود. پس از پایان مهلت نظرسنجی، نتایج چالش عکس در وب سایت آیتوریسما به اشتراک گذاشته خواهند شد.

ماسال

شهرستان ماسال در فاصله 60 کیلومتری شهرستان تالش و همچنین 55 کیلومتری رشت، در استان گیلان قرار گرفته است. ماسال، دومین شهر مرتفع در استان گیلان ،پس از رودبار، محسوب می شود. ماسال جایگاه آبشارهای رفیع، جنگل‌ ها و رودخانه‌ های پر آب است. اغلب ییلاق‌ های ماسال را با کلبه‌ های رنگارنگ کج ایستاده روی تپه‌ ها می‌شناسند. زبان اهالی ماسال، تالشی است و بیشتر آن‌ها به حرفه کشاورزی و دامداری مشغول هستند.

ییلاق های ماسال از جمله زیباترین و منحصر به فردترین مناطق دیدنی خطه شمال ایران به شمار می آیند. معروف ترین این ییلاق های، اولسبلانگاه می باشد که در ارتفاع 1490 متری از سطح دریا و 27 کیلومتری شمال غرب شهر ماسال قرار دارد. بر فراز ییلاق اولسبلانگاه، می‌توان تمام شهر ماسال و تالش را زیر پای خود دید. ییلاق سوچاله، معروف‌ ترین ییلاقات ماسال پس از اولسبلنگاه محسوب می شود. این ییلاق با خانه‌ های رنگارنگ دو طبقه‌ ای شناخته می‌شود که در زمان غروب آفتاب، منظره‌ای فوق‌العاده دارد.

دیدنی های ماسال به ییلاق های بی نظیر آن ختم نمی شود. در این منطقه آبشارهای بسیاری وجود دارد که یکی از زیباترین آن ها آبشار رامینه است. آبشار رامینه با 10 متر ارتفاع یکی از زیباترین آبشار ها در بالادست جاده اصلی و در دل جنگل واقع شده است. از دیگر جاذبه های دیدنی ماسال می توان به پارک جنگلی، غار آویشو، باغ پرندگان تمجیدی، روستای زیبای ماسال و دشت النزه اشاره کرد.

نتایج چالش عکس ماسال

 

ماسال

ماسال

عکاس: @ali___shadmehr

 

ماسال

ماسال

عکاس: @ali___shadmehr

 

ماسال

ماسال

عکاس: @mahsahoseinian