پارک های آبی ایران

با پیشرفت و گسترش گردشگری، دغدغه ساخت مراکز تفریحی در اقصی نقاط کشور افزایش یافته است. پارک های آبی نیز به ویژه در فصل تابستان از این قضیه مستثنی نبوده و روز به روز در حال گسترش می باشند. در این مطلب فهرستی از مهمترین و مجهزترین مجموعه های آبی در ایران بررسی و معرفی شده اند.

اُپارک

اُپارک در شهر تهران، یکی از مجهزترین و هیجان انگیزترین سایت های آبی ایران است.  این مجموعه که در سال ۱۳۹۶ و به مساحت 55 هزار مترمربع در تهران احداث شد در هر یک از سانس های برگزار شده، گنجایش پذیرش سه هزار نفر را دارد. “رالی شیپ” اُپارک، در حال حاضر بزرگ ‌ترین راید رالی در میان پارک‌های آبی سرپوشیده خاورمیانه است. همچنین این راید ظرفیت رقابت شش نفر به صورت همزمان را داراست.

پارک های آبی ایران

پارک های آبی ایران

سرزمین موج های آبی

پارک آبی شهر مشهد که با نام سرزمین موج های آبی نیز مشهور است، از قدیمی ترین و بهترین سایت های تفریحی آبی ایران به شمار می رود. سرزمین موج‌های آبی از جمله بزرگ‌ترین پارک‌های آبی خاورمیانه و تفاقا برنده بهترین سرسره آبی در سال 2010 است. این عنوان به خاطر سرسره آبی “تاپسی توروی” از سوی انجمن پارک‌های آبی ایران در آن سال به این پارک داده شد. استخر برکه، چاله فضایی، رودخانه آرام و خروشان، سونای خشک و گرم و جکوزی گرم و سرد، حمام ترکی سنتی و سالن ماساژ، پارک آبی جدید و مدرن مخصوص بانوان در کنار رستوران و کافی‌شاپ‌های متعدد جهت رفاه حال بازدیدکنندگان در این مجموعه در نظر گرفته شده است.

پارک های آبی ایران

پارک های آبی ایران

پارک آبی رامسر

برخلاف سایت هایی که تا کنون ذکر شد، این سایت در مجاورت دریای خزر قرار گرفته است. همجواری با دریا سبب شده است که تفریحات هیجان‌انگیزی مثل اسکی، جت اسکی و تفریح با قایق موتوری برای افراد میسر باشد.

پارک های آبی ایران

پارک های آبی ایران

پارک آبی تبریز

برخلاف سایر پارک ها، پارک آبی تبریز با گنجایش 1200نفر، در پنج زیر زمین احداث شده است. پارک آبی تبریز مجهز به مدرن‌ترین تجهیزات تفریحی و ورزشی روز دنیاست. این پارک امکاناتی مانند مالتی اسلاید، سرسره‌های سرعتی تونلی روباز، سرسره موج، استخر شنا، استخر موج و استخر فرود و نیز تونل‌های وحشت دارد. همچنین از دیگر ویژگی های منحصر بفرد این پارک، دارا بودن ستخرهای ویژه کودکان ۳ تا ۷ سال و نیز ۷ تا ۱۲ سال است.

پارک های آبی ایران

پارک های آبی ایران

آبسار اصفهان

بزرگ‌ترین پارک سرپوشیده فلات مرکزی ایران مجموعه آبسار در سپاهانشهر اصفهان است. این مجموعه تفریحی دارای  ۱۳ سرسره آبی روباز و تونلی که برخی از آن‌ها تا ۱۷ متر ارتفاع دارند، استخر موج، حمام ترکی، سالن بازی‌های کامپیوتری، سالن‌های ماساژ تخصصی و تفریحی، مجموعه بازی‌های کودکان و چندین رستوران و کافی‌شاپ می باشد.

پارک های آبی ایران

پارک های آبی ایران

پارک آبی اهواز

در خلال سفر به اهواز در روزهای گرم و طاقت فرسا، بازدید از پارک آبی آن یکی از ضروریات است. سایت آبی اهواز یا همان «موج‌های آبی» در سال ۱۳۹۱ افتتاح شده است. این مجموعه مجهز به چندین استخر، رودخانه خروشان به طول ۱۳۰ متر و ۹ سرسره آبی است. مارپیچ‌های ساده و تیوپی و همچنین تفریحاتی خاص برای کودکان نیز در آن در نظر گرفته شده است.

پارک های آبی ایران

پارک های آبی ایران

اوشن پارک کیش

اوشن پارک مستقر در جزیره کیش، اولین پارک آبی روباز ایران محسوب می شود. این پارک آبی در سطح خاورمیانه نمونه ای کم نظیر است. اوشن در سال ۱۳۹۵ که افتتاح شده؛ از افسانه قدیمی “راز قلعه خورشید” الهام گرفته است. این سایت تفریحی مجهز به ۱۴ راید (۲ عدد از این رایدها جز بلندترین رایدهای خاورمیانه هستند)، ۱۴ استخر شنا، پلومریا اسپا با مرکز تخصصی ماساژ و رستوران و کافی‌شاپ‌های مختلف است. این پارک گنجایش روزانه 3300 نفر را داراست. سایت اوشن، در منطقه پرواز ممنوع و بدون هیچگونه دید و محرمیتی از سمت ساختمان های همجوار است. همین موضوع امتیازی ویژه برای استفاده بانوان محسوب می شود.

پارک های آبی ایران

پارک های آبی ایران