چالش عکس آبشار بیشه

چالش عکس این هفته آیتوریسما، به آبشار بیشه، یکی از زیباترین و دیدنی ترین جاذبه های طبیعی ایران تعلق دارد. مجموعه آیتوریسما در راستای نمایش آثار عکاسان، اقدام به برگزاری چالش عکس آبشار بیشه نموده است. این چالش عکس از طریق فراخوان آن در اینستاگرام آیتوریسما انجام خواهد شد. مشارکت در این رویداد برای عموم کاربران آزاد است. جهت اطلاع از برگزاری چالش های عکس و رویدادهای مرتبط، به صفحه اینستاگرام آیتوریسما مراجعه نمایید.

آبشار بیشه

آبشار بیشه در دامنه کوهستان زاگرس، در جوار جنگل های پهناور بلوط، با آب و هوایی خنک و دلچسب قرار گرفته است. ارتفاع آبشار در حدود 50 متر و عرض تاج آن به 20 متر هم می‌رسد. رطوبت حاصل از آبشار، سطح صخره را با گل‌ سنگ‌ های فراوانی مزین نموده است. دسترسی به این آبشار که در نزدیکی روستایی به همین نام واقع شده است، از طریق راه آهن نیز میسر می باشد. فاصله این آبشار تا شهرستان دورود که یکی از مسیرهای ارتباطی آن است 30 کیلومتر است و امکان برقراری ارتباط در این مسیر فقط از طریق راه آهن میسر است و راه ارتباطی آن با خرم آباد از طریق ایستگاه سپید دشت است. امکانات رفاهی، اقامتی و … نیز در این منطقه و در بالای آبشار در میان چشمه نیز فراهم شده است.

آبشار بیشه بعنوان چهل و هشتمین اثر ملی ایران، به ثبت رسیده است. در شرق آبشار تپه‎های کلاه کوه و در شمال کوه ازگن، به آن مشرف هستند. چشمه‌هایی که در نزدیکی بیشه‌اند، آب آبشار را تامین می‌کنند. آبی که پس از برخورد به زمین، ۱۰ متر جریان دارد تا به رودخانه سزار برسد. رودخانه سزار همان رودخانه‌ ای می باشد که از سرشاخه‌ های رود دز است و به همین خاطر به آن آب دز نیز می‌گویند. رودخانه سزار، رودی عمیق است که عمق آن در برخی نقاط به 8 تا 12 متر نیز می رسد.

 

 

چالش عکس آبشار بیشه

چالش عکس آبشار بیشه