پیست اسکی کاکان – یاسوج

پیست اسکی کاکان که با نام پیست دنا نیز مشهور است در فاصله 18 کیلومتری شهر یاسوج، استان کهگیلویه و بویر احمد، بر دامنه کوه دنا در رشته کوه زاگرس قرار گرفته است. این پیست اسکی جنب منطقه حفاظت شده دنا قرار دارد. تمامی تجهیزات اسکی و اسنوبرد برای اجاره موجود می باشند.

یاسوج، جاده یاسوج – اقلید

موقعیت پیست اسکی کاکان

پییست اسکی کاکان در 18 کیلومتری شمال شهر یاسوج، مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد واقع شده است. این پیست در دامنه‌های رشته کوه زاگرس و قله دنا در ارتفاع 2600 متری نزدیک به دهستان کاکان واقع شده است. این پیست ظرفیت بی بدیلی درخور ورزش های زمستانی و حوزه گردشگری استان دارد.

پیست کاکان در اواخرفصل پاییز و تداوم بارش برف در زمستان یکپارچه سفیدپوش می شود به گونه ای که در زمستان ارتفاع برف در این پیست به حدود یک متر می رسد. این پیست نزدیک ترین پیست اسکی ایران به کشورهای حوزه خلیج فارس و استان های جنوبی کشور است و به همین دلیل شرایط منحصر به فردی دارد.

امکانات پیست اسکی کاکان

پیست کاکان در سال 1373 با نصب یک دستگاه بالابر افتتاح شد و سپس تا سال 84 امکانات آن با سه تله اسکی شامل یک دستگاه بالابر برای افراد مبتدی و 2 دستگاه بالابر اسکی بازان حرفه ای افزایش یافت.

طول مفید پیست کاکان 600 متر و عرض آن 150 مترمی باشد. دستگاه بالابر پیست از نوع 3 تله اسکی بشقابی و دارای رستوران و استراحتگاه است. بنا به طرح‌های ارائه‌ی شده از سوی دولت، قرار است در این پیست، تله کابین آبشار احداث شود. علاقمندان ورزش اسکی می‌توانند از اوایل دی تا اواخر اسفند ماه، از این پیست اسکی استفاده کنند. در فصل های سرد سال، بسیاری از مردم ساکن استان های حوزه خلیج فارس که آب و هوایی گرم را تجربه می کنند، برای ورزش اسکی و همچنین تیوپ سواری و تماشای مناطر برفی از این پیست بکر و زیبا دیدن می کنند.

مکان های مرتبط

مقالات

حساب کاربریایتوریسما
راه آهن سراسری ایرانآیتوریسما
پارک های آبی ایرانآیتوریسما